Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA

Certyfikat DEKRA

Jeździć samochodem bez obaw

Międzynarodowy standard oceny pojazdu używanego

DEKRA Znak Jakości - profesjonalny system oceny pojazdów używanych - powstał na bazie doświadczeń koncernu DEKRA uzyskanych przy wdrażaniu podobnych projektów we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech oraz na Węgrzech. We wszystkich tych państwach funkcjonuje on w oparciu o te same założenia.
DEKRA oferuje w Polsce od października 1998 r. sprawdzone rozwiązania w zakresie oceny pojazdów używanych – program DEKRA Znak Jakości. W ramach tego systemu wydanych zostało już ponad 15 tys. certyfikatów DEKRA potwierdzających stan techniczny pojazdu.

Warunki otrzymania Certyfikatu Jakości Pojazdu DEKRA

Podstawą do wystawienia Certyfikatu Jakości Pojazdu jest badanie techniczne obejmujące najbardziej istotne ze względu na eksploatację oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym zespoły i układy w samochodzie (od 100 do 150 punktów kontrolnych):

  • pojazd z zewnątrz (m.in.: nadwozie, powłoka lakierowa, uszkodzenia powypadkowe)
  • wnętrze pojazdu (m.in.: pokrycia tapicerskie, instrumenty kontrolne, zapach we wnętrzu)
  • komora silnika (m.in.: szczelność zespołu napędowego, układ chłodzenia)
  • komora bagażnika (m.in.: wykładziny, wyposażenie, mechanika pokrywy bagażnika)
  • podwozie (m.in.: zawieszenie, układ wydechowy, ogumienie)
  • jazda próbna (m.in.: zespół napędowy, zawieszenie, instrumenty kontrolne)
Następnie wyniki badania wprowadzane są do systemu komputerowego, który na tej podstawie analizuje i określa procentowo stan techniczny głównych zespołów w pojeździe oraz ocenia czy auto spełnia minimalne kryteria określone przez DEKRA. Graficznym przedstawieniem wyników badania jest Certyfikat Jakości Pojazdu

© 2011 Peugeot Polska, Peugeot.pl